Supra zbraně
 
PRODEJNA:

Mochovská 23/310, Praha 9

Po-Pá: 10-12 a 13-17

Tel.: 284 820 939 (10-12, 13-17)

E-mail: obchod@supra.cz

Seřadit podle Vzestupně Sestupně

Stativy pro astronomické montáže

Stativy (trojnožky) pod astronomické montáže určují z větší části stabilitu a komfort astronomických i případných pozemních pozorování. Nevhodně dodaný nebo zvolený stativ s ohledem na celkové zatížení (dalekohled, hlava montáže, protizávaží, fotografická výbava) vede buď k velmi nekomfortnímu pozorování, způsobenému chvěním celé soustavy nebo až k nemožnosti pozorovat či obstojně fotografovat. Stativ je tedy nutné volit podle celkové zátěže. Své místo tak mají nejen stativy s duralovými stojnami pro lehké aplikace a s ocelovými stojnami různým průměrů pro střední a těžké aplikace, ale svou renesanci prožívají i bytelné stativy s dřevěnými stojnami, které jsou nejen elegantní a přirozené krásně, ale svou nosností a stabilitou mohou konkurovat i těžkým stativům ocelovým.

Vzhledem k faktu, že většina astronomických dalekohledů chodí v základu vybavena méně či správně vhodně zvolenými stativy, většina nabízených položek je dodávána na objednávku.

U stativů firmy Berlebach je možné upínací desku zvolit dle Vašeho typu a značky montáže (např. Vixen, Celestron, Astrophysics, 10 Micron atp.). Není-li zde uveden, prosíme kontaktujte nás.


Produkty nenalezeny

Novinky ze sekce

EET od 1.3.2017

v běžném režimu i u nás. Více info v PROVOZOVNA, oddíl Platby.

Omlouváme se dočasné problémy s funkčností webových stránek. Na problému zahlcení serveru se pracuje. Děkujeme za pochopení

zbraň
0.26694393158