Supra zbraně
 
PRODEJNA:

Mochovská 310/23, Praha 9

Po-St, Pá: 10-12 a 13-17

Čt: po dohodě

Tel.: 284 820 939 (10-12, 13-17)

GSM: 602 371 133 (10-12, 13-17)

E-mail: obchod@supra.cz

Trocha historie TenPoint Crossbows

Bill BednarV lednu roku 2014 oslavila firma TenPoint Crossbow Technologies 20. výročí svého trvání, ovšem její počátky jsou spojeny se jménem výkonného ředitele a prezidenta Richarda L. (Rick) Bednare.

Vztah Ricka k lukostřelbě a lukařině sahá až do jeho mládí, kdy jeho rodiče, Bill Bednar se svojí manželkou Edith, založili Portage Archery Centrum v Suffieldu, v Ohiu. Rick a jeho sestry, Cindy a Joanna, které pracují rovněž pro TenPoint, vyrostli v bytě, jenž sousedil s obchodními prostory firmy. Obchod je dodnes v provozu jako Hunter’s Outlet Archery Center, divize firmy TenPoint Crossbow Technologies.

V souladu rodinnou tradicí otec Bill dovedl syna Ricka k elitě lukostřeleckých turnajíů. V konkurenci na nejvyšší národní a mezinárodní úrovni cestoval po světě jako člen USA Pan Am týmu, World Target and World Field Archery. V r. 1976 se kvalifikoval do olympijského týmu a třikrát vyhrál NCAA šampionát na University of Akron. Všechny zmíněné úspěchy vedly k prohloubení zájmu o konstrukci a dizajn luků.

Po promoci v roce 1979 nastoupil jako specializovaný prodejce Cole National Corporation, jako jeho ředitel pro rozvoj obchodu. Během dvou let nicméně zjistil, že jeho snem je řídit vlastní firmu. V roce 1981 koupil rodinnou firmu. Od roku 1983 začal s distribucí komponent do maloobchodní sítě s názvem PAC Distributing.

O dva roky později upoutal pozornost skupiny britských podnikatelů, kteří přesvědčili Ricka, aby se na území státu Ohio v době, kdy trh v tomto oboru byl ještě v plenkách, zaměřil na prodej a marketing řady kuší britského návrháře a konstruktéra Bernarda Hortona. V průběhu jednoho roku ale bylo jasné, že britská firma nedokáže dodávat produkty dostatečně rychle a vykrývat Rickovy objednávky. Uvědomil si, že v podnikání s kušemi je velký dlouhodobý potenciál a přesvědčil Hortona, aby přesunul výrobu komponent do Suffieldu do Ohia, kde byly lepší podmínky.

V roce 1985 Rick zahájil novou výrobu pod názvem Horton Crossbow Manufacturing Company, Inc. Za šest krátkých let dostal firmu z nuly na úroveň dobře prosperující firmy (4.500.000 $), zaměstnával téměř 30 lidí. V roce 1990 dostal cenu Podnikatel roku.

V následujícím roce se rozešel s Hortonem a jeho akcionáři kvůli sporu o budoucí směřování firmy. Chtěl investovat zisky do společnosti, zatímco většina jeho partnerů je chtěla rozdělit. Jeden z investorů, George R. Gardner, distributor Easton Aluminum Top-Ten Arrow, souhlasil s Rickem, takže oba odešli od Hortona.

Rozdíl v podmínkách při zahájení výroby Hortonu v roce 1985 a Hunterovy manufaktury v roce 1994 byl propastný. Horton měl výhodu vstupu na rozvíjející se trh bez významné konkurence. TenPoint začal, když trh byl sice ještě v začátcích, ale poté když už se Horton etabloval jako lídr trhu. V lednu 1994 spolu s malou skupinou dalších investorů vytvořili Hunter’s Manufacturing Company, Inc., která nyní podniká jako TenPoint Crossbow Technologies s dceřinou společností Wicked Ridge Crossbows - druhá značka byla představena v roce 2010.

Jakmile TenPoint zahájil výrobu, Horton se snažil zkomplikovat běh konkurenční firmy na každém kroku, včetně podání komplikované žaloby na začátku roku 1995 tak, aby vyčerpal provozní kapitál Hunter’s Manufacturing. Díky pojištení, které zaplatilo cenu obhajoby společnosti, Hunter’s Manufacturing nakonec dosáhl mimosoudní dohodu s Hortonem koncem roku 1998. Dohoda ustanovila nulovou finanční náhradu pro Hortona, a Hunter souhlasil se změnou obchodního jména na TenPoint Crossbow Technologies se začátkem roku 2000.

I přesto, že pět let do roku 2000 bylo obtížných, společnost přežila s ročným dvouciferným růstem. Trh začal uznávat značku TenPoint  jako špičku v konstrukci a výkonu. Kromě toho rodící se trh s kušemi začal expandovat pomalým, ale nezpochybnitelným tempem. Tempo se zrychlilo v roce 2002, kdy několik jihovýchodních států USA zrušilo omezení během lukostřelecké sezony. Po prvních pěti státech přibyly další, z čeho se vyvinul rychle rostoucí trh na ploše 20 států.

Zatímco příznivé státní předpisy vytvořily vítanou cestu k úspěchu v letech 2002 a 2014 pro výrobce kuší, málo firem dokázalo jít stejnou cestou jako Bednar. Společnost se rozrostla z cca 20 zaměstnanců na 80 a v roce 2004 získala společnost Ricka Bednare několik ocenění úspěšné rostoucí firmy (Cascade Capital Business Growth Award).

Pod vedením Ricka si TenPoint zajistil svůj první patent v roce 1995 pro tlumení hluku systému bow-to-barelu jménem VibraCush a mechanismus s názvem Dry-fire-inhibitor. Od té doby se společnost zajistila 29 patentů v USA a další 2 kanadské patenty. Řízení pro více než 19 patentů v současné době probíhá. Je to v oboru nesrovnatelný technologický úspěch.

Na rychlý růst značky TenPoint navazují dvě významné události v posledních letech. Za prvé, v roce 2008 nastoupil do společnosti nejstarší Rickův syn Phillip po absolvování MBA z University of Akron. Jeho počátečním úkolem bylo vytvořit obchodní plán na nové značky a rozvíjet marketingovou strategii. Vznikla tak Wicked Ridge, snadno vyrobitelná začátečnická kuš v jednoduchém dizajnu, nicméně odolná, přesná a spolehlivá, jako její předchůdci vyšší třídy TenPoint. Wicked Ridge je nyní, samozřejmě, nezávisle úspěšná značka.

Za druhé, 8. července 2013, Rick Bednar oznámil nákup vybraných Horton Archery LLC. aktiv - zejména strojů a zařízení, ochranných známek a patentů, licencí - od Hortonem jištěného věřitele. Horton zastavil výrobu v dubnu 2013. Je ironií, že Rick je nyní v pozici oživovatele a reorganizátora společnosti, když kdysi, v roce 1985, legendární značku právě on přesvěčil o přechodu do Spojených států. Od té doby rozšiřuje výrobní kapacity závodu, najímá a školí další personál a vytváří nové návrhy pro obě TenPoint a Wicked Ridge značky.

O kuších TenPoint a Wicked Ridge

Kuše jsou navrhovány, vyráběny a testovány v USA. To umožňuje mít pod kontrolou výrobní proces a využít nejlepší materiály, které jsou aktuálně k dispozici, což je zárukou kvality finálního produktu bez jakýchkoli kompromisů. Díky vnitřním normám a standardům důkladného testování získali kuše TenToint pověst jednoho z nejodolnějších a nejspolehlivějších výrobků na trhu. Všechny návrhy jsou ověřovány vytvářením prototypů, který kombinuje ruční a automatizované testování, jenž nemá v našem oboru obdoby. Vlastní automatizovaný simulátor střelby umožňuje vystřelit tisíce šípů na zkušebních lučištích během několika dní, takže když konečný produkt dorazí do prodeje, splňuje očekávání nejnáročnějších zákazníků.

Cílem TenPoint Crossbow Technologies® je být světovým výrobcem prvotřídních produktů, které budou uznané jako standard pro bezpečnost, přesnost, trvanlivost, výkon a sílu. Filosofie firmy je tak založena na dvou principech - za prvé, kvalita je na prvním místě a za druhé, spolehlivé obchodní vztahy s ochodními partnery a zákazníky, postavené na vzájemné důvěře, respektu a etickém chování.

Přeloženo z firmeních stránek společnosti.

Dodatek

Společnost SUPRA Praha zastupuje TenPoint Crossbows na českém a slovesnkém trhu od roku 2004. Kuše TenPoint představovaly v době jejich uvedení na český trh stejně jako dnes absolutní špičku, to nejlepší, co lze ze sériové výroby zakoupit. Je logické, že kvalita nemůže být nejlevnější, na druhou stranu pořízení kvalitního výrobku představuje nejen splnění snu či představ, ale přináší i radost z bezproblémového a spolehlivého používání a nakonec, svým způsobem, i investici.

Kompletní sortiment, nabízený naší společností je ZDE (Ten Point) a ZDE (Wicked Ridge).

 

Praha  2015KUŠ TENPOINT TITAN DECOCK SET (PRO VIEW SCOPE...
KUŠ TENPOINT TITAN DECOCK SET (PRO VIEW SCOPE...

Základní model kuše Ten Point, nástupce TL-7, nátahová síla 175 liber, rychlost std. šípů 2219/420 grs. 92 m/s. Spoušť RollerTouch™ s odporem cca 3.5 libry, dvojitá pojistka proti výstřelu (proti výstřelu na prázdno a standardní automatická pojis

AKCE 26 800 Kč s DPH Detail produktu Je skladem
zbraň
0.296921014786