Supra zbraně
 
PRODEJNA:

Mochovská 310/23, Praha 9

Po-St, Pá: 10-12 a 13-17

Čt: po dohodě

Tel.: 284 820 939 (10-12, 13-17)

GSM: 602 371 133 (10-12, 13-17)

E-mail: obchod@supra.cz

Trocha historie firmy TenPoint Crossbow

V lednu roku 2014 oslavila firma TenPoint Crossbow Technologies své 20. výročí, ovšem její počátky jsou spojeny se jménem výkonného ředitele a prezidenta Richarda L. (Rick) Bednare.

Vztah Ricka k lukostřelbě a lukařině sahá až do jeho mládí, kdy jeho rodiče, Bill Bednar se svojí manželkou Edith, založili Portage Archery Centrum v Suffieldu, OH. Rick a jeho sestry, Cindy a Joanna, které pracují rovněž pro TenPoint, vyrostli v bytě, jenž sousedil s obchodními prostory firmy. Obchod je dodnes v provozu jako Hunter’s Outlet Archery Center, divize firmy TenPoint Crossbow Technologies.

V souladu rodinnou tradicí otec Bill vedl syna Ricka k elitě v lukostřeleckých turnajích. V konkurenci na nejvyšší národní a mezinárodní úrovni cestoval po světě jako člen USA Pan Am týmu, World Target and World Field Archery. V r. 1976 se kvalifikoval do olympijského týmu a třikrát vyhrál NCAA šampionát na University of Akron. Všechny zmíněné úspěchy vedly k prohloubení zájmu o konstrukci a dizajn luků.

Po promoci v roce 1979 nastoupil jako specializovaný prodejce Cole National Corporation, jako jeho ředitel pro rozvoj obchodu. Během dvou let nicméně zjistil, že by jeho snem je řídit vlastní firmu. V roce 1981 koupil rodinnou firmu. Od roku 1983 začal s velkoobchodní distribucí komponent do maloobchodní sítě s názvem PAC Distributing.

O dva roky později upoutal pozornost skupiny britských podnikatelů, kteří přesvědčili Ricka, aby se na území státu Ohio v době, kdy trh v tomto oboru byl ještě v plenkách, zaměřil na prodej a marketing řady kuší britského návrháře a konstruktéra, Bernarda Hortona. V průběhu jednoho roku ale bylo jasné, že britská firma nedokáže dodávat produkty dostatečně rychle, dle objednávek Ricka. Uvědomil si, že v podnikání s kušemi je velký dlouhodobý potenciál a přesvědčil Hortona, aby přesunul výrobu komponent do Suffieldu do Ohia, kde byly lepší podmínky.

V roce 1985 Rick tuto novou výrobu zahájil pod názvem Horton Crossbow Manufacturing Company, Inc. Za šest krátkých let dostal firmu z nuly na úroveň prosperující firmy (4.500.000 $), zaměstnával téměř 30 lidí. V roce 1990 dostal cenu Podnikatel roku.

V následujícím roce se rozešel s Hortonem a jeho akcionáři kvůli sporu o budoucí směřování firmy. Chtěl investovat zisky do společnosti, zatímco většina jeho partnerů je chtěla rozdělit. Jeden z investorů, George R. Gardner, distributor Easton Aluminum Top-Ten Arrow, souhlasil s Rickem, takže oba odešli od Hortona.

Rozdíl mezi spuštěním výroby Horton v roce 1985 a Hunterovy manufaktury v roce 1994 byl propastný. Horton měl výhodu vstupu na rozvíjející se trh bez významné konkurence. TenPoint začal, když trh byl ještě v začátcích, ale poté se Horton etabloval jako lídr na trhu. 4. ledna 1994 spolu s malou skupinou dalších investorů vytvořili Hunter’s Manufacturing Company, Inc., která nyní podniká jako TenPoint Crossbow Technologies s dceřinou společností Wicked Ridge Crossbows - druhá značka byla představena v roce 2010.

Jakmile TenPoint zahájil výrobu, Horton se snažil zablokovat běh firmy na každém kroku, včetně podání komplikované žaloby na začátku roku 1995 tak, aby vyčerpal provozní kapitál Hunter’s Manufacturing. Díky pojištení, které zaplatilo cenu obhajoby společnosti, Hunter’s Manufacturing nakonec dosáhl mimosoudní dohodu s Hortonem koncem roku 1998. Dohoda ustanovila nulovou finanční náhradu pro Hortona, a Hunter souhlasil se změnou obchodního jména na TenPoint Crossbow Technologies se začátkem roku 2000.

I přesto, že pět let do roku 2000 bylo obtížných, společnost přežila s ročným dvouciferným růstem. Trh začal uznávat značku TenPoint  jako špičku v inženýrství a výkonu. Kromě toho rodící se trh s kušemi začal expandovat pomalým, ale nezpochybnitelným tempem. Tempo se zrychlilo v roce 2002, kdy několik jihovýchodních států USA zrušilo omezení během lukostřelecké sezony. Po prvních pěti státech přibyly další, z čeho se vyvinul rychle rostoucí trh na ploše 20 států.

Zatímco příznivé státní předpisy vytvořily vítanou cestu k úspěchu v letech 2002 a 2014 pro výrobce kuší, málo firem dokázalo jít stejnou cestou jako Bednar. Společnost se rozrostla z cca 20 zaměstnanců na 80. V roce 2004 získala společnost Ricka Bednare několik ocenění úspěšné rostoucí firmy (Cascade Capital Business Growth Award).


Pod vedením Ricka si TenPoint zajistil svůj první patent v roce 1995 pro tlumení hluku systému bow-to-barelu jménem VibraCush a mechanismus suché požární prevence s názvem Dry-fire-inhibitor. Od té doby se společnost zajistila 29 patentů v USA a další 2 kanadské patenty. Řízení pro více než 19 patentů v současné době probíhá. Je to v oboru nesrovnatelný technologický úspěch.


Wicked Ridge Crossbows
Na rychlý růst značky TenPoint poukazují dvě významné události v posledních letech. Za prvé, v roce 2008 nejstarší Rickův syn, Phillip, nastoupil do společnosti po absolvování MBA z University of Akron. Jeho počátečním úkolem bylo vytvořit obchodní plán na nové značky a rozvíjet marketingovou strategii. Vznikla tak Wicked Ridge, snadno vyrobitelná začátečnická kuš v jednoduchém dizajnu, nicméně odolná, přesná a spolehlivá, jako její TenPoint předchůdci vyšší třídy. Wicked Ridge je nyní, samozřejmě, nezávisle úspěšná značka.

Za druhé, dne 8. července 2013, Rick Bednar oznámil nákup vybraných Horton Archery LLC aktiv - zejména strojů a zařízení, ochranných známek a patentů, licencí - od Hortonem jištěného věřitele. Horton zastavil výrobu v dubnu 2013. Je ironií, že Rick je nyní v pozici oživovatele a reorganizátora společnosti, když kdysi legendární značku přinesl právě on do Spojených států v roce 1985. Od té doby rozšiřuje výrobní kapacity závodu, najímá a školí další personál a vytváří nové návrhy pro obě TenPoint a Wicked Ridge značky.

***************************************************************************

Kuše navrhujeme, vyrábíme a testujeme v USA. To nám umožňuje mít pod kontrolou výrobní proces a využít nejlepší materiály, které máme k dispozici, což je zárukou kvality finálního produktu bez jakýchkoli kompromisů. Díky normám důkladného testování jsme získali pověst výrobců jednoho z nejodolnějších a nejspolehlivějších výrobků na trhu. Všechny naše návrhy ověřujeme prostřednictvím procesu vytváření prototypů, který kombinuje ruční a automatizované testování, jenž nemá v našem oboru obdoby.

Náš vlastní automatizovaný simulátor střelby nám umožňuje vystřelit tisíce šípů na našich zkušebních lucích během několika dní, takže když konečný produkt dorazí do prodeje, zajisté splní očekávání nejnáročnějších zákazníků.


Firemní prohlášení

Naším cílem v TenPoint Crossbow Technologies® je být světovým výrobcem prvotřídních produktů, které budou uznané jako standard pro bezpečnost, přesnost, trvanlivost, výkon a sílu.

Chod naší společnosti se řídí dvěma zásadami. Za prvé, kvalita na prvním místě.

Za druhé, spolehlivé obchodní vztahy postavené na vzájemné důvěře, respektu a etickém chování.

Náš marketingový cíl je vybudovat pevné dlouhodobé vztahy s našimi obchodními partnery a zákazníky. Chceme toho dosáhnout dodržením svých slibů, rychlou odezvou, chceme působit konzistentně a být loajální. Slibujeme, že ručíme za své produkty, odstraníme naše chyby, budeme naslouchat návrhům a neustále hledat způsoby, jak se zlepšovat.

Nakonec jsme se zavázali k ochraně naší půdy, vody a ovzduší; k humánnímu a odpovědnému zacházení s naší přírodou při provozování a rozšiřování rekreační střelby a lovu.


zbraň
0.0852911472321